Dla dorosłych 

 

  

 
 

   


  

Lipiec 2016

 

 

CYKL SPOTKAŃ WOKÓŁ WYSTAWY

"MODNA I JUŻ! MODA W PRL"

sala 116

wstęp wolny

 

2 lipca, godz. 12.00
Spotkanie z blogerką modową – Radzką
Gościem Muzeum Narodowego będzie znana blogerka modowa – Radzka. Opowie o swoich fascynacjach związanych

z ubiorami i o tym, jak sama postrzega modę.

 

9 lipca, godz. 12.00
„Między sztuką a modą. Od Pieta Mondriana do kontrkultury” - wykład Iwony Gołaj
Podczas wykładu zostaną omówione wzajemne inspiracje sztuki i mody. Prelegentka przypomni, jak w strojach kobiecych fin de siècle’u odzwierciedlało się zamiłowanie secesji do asymetrii i dekoracyjnej stylizacji. W czasie zajęć przede wszystkim skoncentruje się na XX wieku i zależnościach między modą, a głównymi nurtami sztuki współczesnej: neoplastycyzmem, pop-artem i  sztuką optyczną.


 

9 lipca, godz. 14.00
Spotkanie z Aleksandrą Boćkowską, autorką książki „To nie są moje wielbłądy. O modzie w PRL"
Organizatorzy zapraszają na spotkanie z Aleksandrą Boćkowską, która opowie o swojej książce zatytułowanej "To nie są moje wielbłądy. O modzie w PRL".

 

 

16 lipca, godz. 13.00
"Kobieta w PRL - modna kreatywnie" - oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Modna i już! Moda w PRL" - Joanna Regina Kowalska (Muzeum Narodowe w Krakowie)
Współkuratorka wystawy, odpowiedzialna za jej krakowską odsłonę, poprowadzi zainteresowanych przez świat kreatywnej myśli w modzie PRL. Wstęp z biletem na wystawę.

 

 

23 lipca, godz. 12.00
„Od szustokoru do garnituru” - wykład Michała Pieczki
Prelegent przedstawi dzieje garnituru, który od ponad stu lat jest uznawany za synonim elegancji w modzie męskiej. Omówi także różne rodzaje ubiorów, które go poprzedziły. Słuchacze dowiedzą się, jak wyglądał XVII- i XVIII-wieczny szustokor, frak i XIX-wieczny surdut oraz w jaki sposób były noszone te ubiory.


 

23 lipca, godz. 13.30
„Jedwab, bistor i ludowy pasiak. Ubiory z okresu PRL w zbiorach Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi” - wykład Katarzyny Witas
Prelegentka opowie o różnych rodzajach materiałów stosowanych przez projektantów mody działających w okresie PRL.

 

 

30 lipca, godz. 13.00
Spacer z wolontariuszami
Wolontariuszki Joanna Baranowska i Małgorzata Reszka poprowadzą zwiedzających po przygotowanej przez siebie trasie. Wstęp wolny.


 

Program wydarzeń towarzyszących wystawie „Modna i już! Moda w PRL” – do pobrania 

  

 


 

 

Informacje o wykładach i zajęciach edukacyjnych w pozostałych oddziałach Muzeum Narodowego we Wrocławiu dostępne są po kliknięciu na logo oddziału:

 

 

 

 

ZAPRASZAMY!